Severní straně Corku dominuje kostel Sv. Anny se svou podivnou stupňovitou věží. Dvě strany věže jsou stříbřité díky vápenci, druhé dvě jsou načervenalé díky pískovci - čímž stavitelé shrnuli místní geologii. A těmito barvami jsou také inspirovány dresy místního fotbalového a hurlingového týmu.
Další zajímavostí věže je korouhvička na vrcholu; namísto obvyklého kohouta je na věži obrovský zlatý losos, čímž je zdůrazněna důležitost rybolovu v řece Lee pro obyvatele Corku před 200 lety.
Podle jednoho historického zdroje byly hodiny na věži kostela Sv. Anny prvními veřejnými hodinami v Corku. Nápad zřídit veřejné hodiny se zrodil v hlavě radního Delaye na poradě sdružení města Corku v r. 1843. Pracující lidé podle něho neměli přehled o čase, protože málokdo si mohl dovolit hodiny či hodinky, což jim přinášelo hodně svízele. Podpořili ho tenkrát městští lékaři, kteří dosvědčili, že mnoha lidem hrozí nebezpečí otravy, neboť nevědí, kdy přesně brát jimi předepsané léky. (Zde se nabízí otázka, proč v době hladomoru byla hlavním důvodem obava o zdraví lidí více než o jejich docházku do práce – podle všeho tenkrát nebylo zase tolik práce, do které by lidi mohli přijít pozdě.) Ačkoliv hodiny vypadaly velice vymakaně a na tehdejší dobu byly opravdu veliké, nějak se jim nedařilo udržet si stejný čas na všech čtyřech stranách. A tak se jim začalo říkat “Čtyrstranný lhář”.
Můžeme se na to však dívat také z jiné strany: Hodiny na věži podporují myšlenku, že čas není absolutní, ale závisí na vnímání. Barmani v Corku ovšem přísahají, že navzdory Čtyřstrannému lháři jejich klienti berou svoji “medicínu” vždycky včas.
The northside of the City of Cork is dominated by St. Anne's Church and its curious steeped tower. Its tower is faced with two silvery limestone and two reddish sandstone walls, summarizing the local geology. From these the colours of the Cork hurling and football teams are taken.
Another curious aspect of the clock is its golden weather-cock, graced not with a rooster, but a giant salmon, indicating the importance of the fishing industry of the River Lee to the citizenry of two centuries ago.
According to one source, the clock on St. Anne's Church was one of the first public clocks in Cork City. The idea for the clock was proposed by Councillor Delay at a meeting of Cork Corporation in 1843. He spoke of the hardship imposed on many working-class people who were unable to tell the time, as many of them did not own watches or clocks. He was supported by some of the medical profession in the city as they argued that many poor people were in danger of poisoning themselves by not knowing the times when prescribed medicines should be taken. (We can only wonder that the primary famine-era concern involved medicine rather than employment — presumably there were not many jobs for workers to be late to.) Though sophisticated in its design and extremely large by the standards of the day, the clock apparently failed to keep the same time on each of its four faces, leading locals to dub it "The Four-Faced Liar".
The Four-Faced Liar appreciates the idea that time is not an absolute, but rather relies on perception. The bartenders at the Four-Faced Liar do pledge, however, to help the citizenry take their "prescriptions" on time.