Svět Míši a Sandeepa/ Misa and Sandeep's World

Vítejte na našich stránkách. Chceme se s vámi na dálku podělit o naše radosti, zážitky a obrázky. // Welcome to our pages. We'd like to share our cheers, news and pictures.

■ Wagah

Wagah je jediný silniční hraniční přechod mezi Pákistánem a Indií, a leží na Velké magistrále mezi městy Lahore (Pakistán) a Amritsar(Indie). Hranice Wagah je často nazývána "Berlínská zeď Asie".
Jedná se o obřadní hranici, kde každý večer probíhá obřad nazvaný 'stahování vlajek', který se koná od roku 1959. Vojáci obou stran předvádějí energickou přehlídku. Cizincům se může zdát chování vojáků mírně agresivní a dokonce nepřátelské, ale ve skutečnosti vojáci napodobují pýchu a hněv kohoutů. Vojáci obou zemí se zde předvádějí v nažehlených uniformách a barevných turbanech.
_______________________________________________________________________
Wagah is the only road border crossing between Pakistan and India, and lies on the Grand Trunk Road between the cities of Lahore (Pakistan) and Amritsar (India).The Wagah border is often called the "Berlin wall of Asia".
It  is a ceremonial border where each evening there is a retreat ceremony called 'lowering of the flags', which has been held since 1959. At that time there is an energetic parade by the Border Security Force (B.S.F) of India and the Pakistan Rangers soldiers. It may appear slightly aggressive and even hostile to foreigners but in fact the paraders are imitating the pride and anger of a Cockerel. Troops of each country simply put on a show in their uniforms with their colorful turbans.

Je čas jít domů/ It’s Time To Go Home

IMG_8346.JPG

Poslední potřesení rokou. Brány na obou stranách jsou zavřeny a hlas trubky oznámil konec podívané. Jde se domů.
Obřad snižování vlajek se na hranici ve Wagah konal od R. 1960. V červenci 2010 se obě země dohodly, že zmírní nepřátelská gesta pochodování během obřadu zavírání hranic, protože vojáky z vysokých výkopů a každodenního husího pochodování bolely nohy a kolena.

_________________________________________________________
A final handshake. The gates are slammed shut and on both sides, a trumpet announces the end of the spectacle.
The current style of flag-lowering ceremony started at the Wagah border in 1960.
In July 2010 both countries agreed to tone down the aggressiveness exhibited by soldiers during the gate closing ceremony because the soldiers hurt their feet and knees performing the goose-stepping every day.

Zde je sestříhané video obřadu.
____________________________________________________________
Here is an edited video from the ceremony.