Svět Míši a Sandeepa/ Misa and Sandeep's World

Vítejte na našich stránkách. Chceme se s vámi na dálku podělit o naše radosti, zážitky a obrázky. // Welcome to our pages. We'd like to share our cheers, news and pictures.

■ Galway

Galway - Cathair na Gaillimhe - je hlavní město hrabství Galway na západě Irska. Celé hrabství je prosnulé svojí irskostí. Protože hodně lidí mluví spíše irsky než anglicky, občas je Galway nazývána "Hlavním městem dvojjazyčnosti". Galway je domovem velké komunity studentů a každoročně se zde pořádá řada uměleckých a hudebních festivalů.

Kousek od Galway se nachází rybářská vesnice Claddagh, kde byl v 17. století vyroben první Claddagh prsten, jež je dnes velmi populární po celém světě. Prsten představuje lásku (srdce), přátelství (ruce) a věrnost (koruna).


Galway - Cathair na Gaillimhe - is the capital of co. Galway on the west of Ireland. The county is well known for strongly Irish-speaking areas. Sometimes it's dubbed as 'Bilingual Capital of Ireland'. Galway is a home to lots of students and every year there are several art and music festivals taking place here.Outside of Galway is a small fishing village of  Claddagh, where the famous Irish Claddagh ring was made for the first time in the 17th century. The ring features heart for love, hands for friendship and crown for loyalty.

Galway na mapě/ Galway on the Map

Galway.GIF