Svět Míši a Sandeepa/ Misa and Sandeep's World

Vítejte na našich stránkách. Chceme se s vámi na dálku podělit o naše radosti, zážitky a obrázky. // Welcome to our pages. We'd like to share our cheers, news and pictures.

■ Carrick-a-Rede

Carrick-a-rede je jedna z turistických atrakcí, která vám způsobí závrať - doslova. Visutý most spojuje pevninu a ostrov Carrick. Je 20 metrů dlouhý a houpá se ve výšce 30ti metrů nad hladinou moře (nejednou se návštěvník mostů nemohl odhodlat na cestu zpátku a musel být "zachráněn" lodí z pevniny).

Most ovšem nebyl vždy turistickou zastávkou. Byl konstruován a svěšován každý rok přes 300 let pro potřebu místních rybářů, kteří chytali na ostrově Carrick ty nejlepší lososy. Carrick-a-rede znamená v Irštině "kámen v cestě" - zmíněný ostrov je kamenem v cestě lososího tahu, a proto se právě na ostrově ještě v šedesátých letech chytalo na 300 lososů denně. Dnes už je lososů málo, zato turistů přibývá.

 


 

Carrick-a-rede is one of those tourist attractions, that will give you vertigo - literally. Rope bridge connects the mainland with Carrick Island. It spans 20 metres and is suspended 30 metres  above the sea and rocks below (often visitors cannot face the walk back from the island and have to be "saved" by a boat).

But the bridge was not built as a tourist attraction. It's been erected and taken down every year for more than 300 years by local fishermen during the salmon season. Carrick-a-rede means "Rock in the Road" in Irish - the Carrick Island is the "rock in the road" of migrating salmons. Still in the 60's almost 300 fish were caught every day. Nowadays there is very little salmon left - but the number of tourists is growing.